Częste pytania

 • Co to jest renowacja tapicerki skórzanej? 

  Jest to proces w którym przywracamy zniszczonej przetartej lub przebarwionej powierzchni skóry jej oryginalny kolor bez konieczności wymiany materiału.
  Renowacja tapicerki skórzanej pozwala na zachowanie oryginalnych materiałów użytych w pojeździe lub na meblu co jest szczególnie ważne przy odnawianiu zabytkowych samochodów i antyków

 • Co możemy poddać renowacji? 

  Renowacja możemy poddać wszystkie elementy wyposażenia które są pokryte skórą.
  Podczas procesu renowacji możemy zniwelować także takie zniszczenia jak drobniejsze nacięcia skory, zadarcia czy powierzchniowe pęknięcia. Takie zniszczenia uzupełniamy elastyczną szpachlą a następnie po wyschnięciu malujemy tak jak resztę powierzchni skórzanych elementów.

 • Czy można poddać renowacji plastikowe elementy? 

  Tak. Większość plastikowych elementów w samochodzie może zostać poddana naprawie oraz możemy zniwelować drobne uszkodzenia i zadrapania oraz poddać je malowaniu. Możemy również z powodzeniem zmienić ich kolor według potrzeby.

 • Czym malowana jest skórzana tapicerka? 

  Używamy farb które w swoim składzie są najbardziej zbliżone do tych używanych w garbarniach.
  System GM Paint Technology to zestaw produktów który był precyzyjnie przygotowany do tego aby naprawa nimi była zarówno trwała jak i przyjemna. Farby te oprócz tego że zachwycają wspomnianą już trwałością to dodatkowo nadają malowanej powierzchni miękkość i delikatność tak specyficzną dla naturalnej skóry.

 • Czy każde zniszczenie można poddać renowacji? 

  Niestety nie każde.
  Jeżeli skóra jest przetarta na wylot, przetargana do samego wypełnienia lub przecięta w miejscu takim jak siedzisko lub boczki oparcia – to znaczy miejsca bardzo eksploatowane to takie elementy muszą zostać przeszyte nowym materiałem. Nasza firma współpracuje z tapicerami którzy pomagają nam zadbać o wygodę klienta i kompleksowe wykonywanie usługi.

 • Czy można zmienić kolor skórzanych foteli lub innych elementów skórzanych? 

  Tak. Możemy dokonać zmiany każdego elementu na dowolny kolor.
  Gama kolorów jest nieograniczona ponieważ sami mieszamy kolory na miejscu do indywidualnych potrzeb klienta oraz jego gustu.

 • Jak długo utrzymuje się taka naprawa? 

  Stara zasada mówi: jak dbasz tak masz 🙂 tak więc i tu należy ją zastosować.
  Regularne czyszczenie oraz impregnacja tapicerki skórzanej pozwoli jej powierzchni, nawet tej już naprawionej, pozostać miękką i elastyczną, co zapewni jej dłuższe życie.
  Z naszej strony Skórzana Alchemia daje 2 lata gwarancji na swoje usługi.

 • Co daje nam czyszczenie  tapicerki skórzanej? Po co to robić?

  Zabrudzona powierzchnia tapicerki skórzanej ma charakterystyczny mocno świecący wygląd  jest poszarzała i śliska, może być klejącą w kontakcie z wilgocią. Brudna tapicerka skórzana często mocno się wysusza,moze być sztywna przez co znacznie łatwiej przeciera  się i niszczy. Czyszczenie przywraca powierzchni skórzanej miękkość, kolor oraz matowy efekt który jest naturalny dla skory. Po odczyszczeniu powierzchni należy zaimpregnować ją odpowiednim preparatem nawilżającym i zmiękczającym powierzchnie skóry co zapewni nas że nie będzie ona twardnieć i pękać. Po czyszczeniu jesteśmy w stanie również ocenić czy elementy tapicerki nie są zniszczone aby poddać je renowacji zanim materiał będzie na tyle uszkodzony aby trzeba było go wymienić u tapicera. Usługę czyszczenia i impregnacji można wykonać samodzielnie lub zlecić ją komuś takiemu jak my w Skórzanej Alchemii 😉.

 • Jak często trzeba czyścić i impregnować tapicerkę skórzaną?

  Bez względu na to czy tapicerka była już poddana naprawie  czy też nie, należy ją regularnie czyścić i impregnować aby zachować ją w dobrej kondycji. Zabieg ten powinno się wykonywać przynajmniej 3 razy w roku.